MISP

Massage In School Programme

Vzhledem k časové vytíženosti, v současné době, program "Masáží do škol - k vzájemnému respektu" vyučuji pouze vyjímečně :o)                                                                                                                                                                                                                                         Klára

Aktivizační cvičení pro děti od 4 do 12 let

Tento program založila paní Sylvie Hétu z Kanady a paní Miou Elmsäter ze Švédska. Obě ženy terapeutky si uvědomily, že je stále méně času na dotekové hry mezi dětmi. Všimly si, že pracovně často přetížení rodiče se dětem stále méně věnují a že v rodinách mizí prostor pro bezpečný a pečující dotek. A že děti žijí stále více spíše ve virtuálním světě počítačů, mobilů, sociálních sítí, než v prosté přítomnosti.

Proto připravily program založený na tom, co dětem nejvíc schází - dotek, a tak vznikl MISP, program masáží, kdy se masírují děti mezi sebou navzájem přes oblečení pomocí jednoduchých masážních tahů na zádech, ramenou, rukách a hlavě.

Celý program masáží se zahajuje otázkou: "Můžu Ti dát masáž?" a tázané dítě se rozhodne a odpoví: "ano" či "ne". Děti se tak učí respektu, když žádají o svolení, zda se mohou dotýkat a a také se učí nebát se vyjádřit svou potřebu. Po skončení masáží si pak navzájem poděkují a role si vymění.

Při studiích se ukázalo, že vzájemný dotek vede k lepší atmosféře ve třídách, stmeluje děti dohromady a snižuje výrazně šikanu. Dětem, které si dávají tento pečující dotek, se pak hůře agresivně napadá druhého, když ho před chvílí "hladili" po zádech.

Děti se tak v bezpečném školním prostředí pod zážitkem pečujícího doteku, který často doma v potřebné míře nemají, uvolní a sníží se jejich stresovanost.

Před zavedením programu dostávají rodiče dopis, ve které se vyjadřují zda chtějí, aby se jejich dítě programu účastnilo nebo ne, bez jejich písemného souhlasu není možno program ve třídě zavést.

Jako instruktoři ctíme zásadu, že se dětí během masáží nesmíme dotýkat.

Každou třídu instruktor navštíví několikrát, kdy se děti postupně naučí všech 15 masážních tahů.

Po absolvování celé masážní sestavy dostává vychovatel návod s obrázky podle kterých už vede děti dále sám.

převzato z webu: www.misp.cz

© 2018 ABSOLUTE studio, Pražská 1081, Čáslav
Vytvořeno službou Webnode
Vytvořte si webové stránky zdarma!